Hoşgeldiniz :
Trimex
Trimex

Ön Kesme ve Son Kesme Uygulamaları İçin Kapsüle Duyarlı Emülsiyon Patlayıcı
Tünel ve yeraltı madencilik çalışmalarında ön kesme(pre-splitting) ve son kesme (smooth blasting) patlatma uygulamaları için tasarlanmış emülsiyon patlayıcıdır. Uygulamada yüksek detonasyon hızı ve delik boyunca homojen dağılımı sayesinde düzgün ve az örselenmiş tünel kesiti elde edilmesini sağlar. Suya dayanıklıdır, sulu deliklerde güvenle kullanılabilir.

    

ŞARJLAMA
Merkezleme kanatları, yeraltındaki patlatmalar esnasında konumun bozulmasını önler. (Şekil-1)

Trimex tüpleri birbirine eklenerek şarjlanmalıdır. (Şekil-2 ve Şekil-3)

YÜKSEK GÜÇ

Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD nin 2000 li yılların başında kullanmaya başladığı yeni formülasyonlu Trimex kapsüle duyarlı emülsiyon bazlı patlayıcıdır. 19x735 mm ölçülerindeki plastik kartuşlarının her iki ucundaki bağlantı mekanizmaları ve merkezleme kanatları sayesinde birbirine kolayca eklenerek, delik içerisinde uygun pozisyon verilir.

YÜKSEK İŞ GÜVENLİĞİ
Patlatma sonrası oluşan duman karekteristiği sayesinde, yer altı ve yer üstü tünel çalışmaları için güvenli çalışma ortamı sağlar. Darbe sürtünme ve diğer mekanik etkilere karşı Nitrogliserin bazlı patlayıcılara kıyasla çok daha güvenlidir.

TEKNİK ÖZELLİKLER
Teknik özellikler ideal değerlerdir. Gerçek patlama hızı, kartuş çapına ve hapsedilmiş olup olmamasına (confined-unconfined) bağlıdır.

ATEŞLEME
Trimex kartuşları 8* No lu standart kapsüle duyarlıdır. -15°C altında ateşlenmemelidir.

DEPOLAMA
Kuru, iyi havalandırılmış, 87/12028 sayılı tüzük hükümlerine uygun depolarda depolanmalıdır.

AMBALAJ
Net 20 şer Kg. lık içten destekli karton kutularda.

DEPOLAMA ve TAŞIMA SINIFLANDIRILMASI 
Sınıf 1.1 D, U.N. No. 0241 
Patlayıcı madde Tip E.