Hoşgeldiniz :
Super Ajax
Super Ajax

Grizu Güvenli Emülsiyon Patlayıcı Grup P1
Yeraltı kömür ocakları için tasarlanmış, grizu güvenli kapsüle duyarlı emülsiyon patlayıcıdır. Özellikle taş bacalarda maksimum verim, güvenlik ve maliyet etkinliği için üretilmiştir.

YÜKSEK GÜÇ
Powergel Süper Ajax, 50 yıllık kendi tecrübemiz ve ORICA patentli emülsiyon teknolojisi ile üretilmektedir. Dünyada grizu güvenli emülsiyon patlayıcılar arasında en üstün şok itme özelliklerine sahiptir.

ETKİLİ PERFORMANS
Powergel Süper Ajax, yüksek detonasyon basıncı ve suya karşı mükemmel direnci ile etkin kaya kırma ve süper öteleme performansı sağlar. Üstün gaz özellikleri sayesinde patlamadan hemen sonra atım yerine girilebilmekte, dolayısıyla zaman kaybı olmamaktadır.

YÜKSEK İŞ GÜVENLİĞİ
Powergel Süper Ajax , üstün performansının yanı sıra yüksek iş güvenliği özelliklerine sahiptir. Sürtünme, darbe ve diğer mekanik etkilerle patlatmaya karşı son derece güvenlidir. Baş ağrısı yapmaz. Raf ömrü dolduktan sonra duyarlılıkları kaybolur ve herhangi bir tehlike oluşturmadan tamamen tehlikesiz maddelere ayrışır.

KULLANIM
Gazlı kömür ocaklarında, aynasında 30 cm ´den daha az kömür damarı içeren, eski imalatlardan en az 5 m uzakta taşta sürülen kuyu ve galerilerde yüksek iş güvenliği sağlar. 180 cm´den daha az boylardaki deliklerde maksimum 800 gr daha büyük delik boyunda ise asgari 60 cm. sıkılama ve 50 cm yük aralığı olmak kaydıyla, delik başına 1400 gr´a kadar şarj yapılması uygundur. Grizu patlayıcılarda P1 (permissible explosive) olarak sınıflandırılır.

ATEŞLEME
Powergel Süper Ajax 8* No´lu standart bakır kapsülle patlatılır. -15° C altında ateşlenmemelidir.

TEST SERTİFİKASI
HSE (M) Health & Safety Laboratory Onay No: 401/3 İNGİLTERE

DEPOLAMA
Kuru, iyi havalandırılmış, 87/12028 sayılı tüzük hükümlerine uygun depolarda depolanmalıdır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Teknik özellikler ideal değerlerdir. Gerçek patlama hızı, kartuş çapına ve hapsedilmiş olup olmamasına (confined-unconfined) bağlıdır.

AMBALAJ 
Net 20´şer Kg.´lık içten destekli karton kutularda. 

DEPOLAMA ve TAŞIMA SINIFLANDIRILMASI 
Sınıf 1.1 D, U.N. No. 0241 
Patlayıcı madde Tip E.