Hoşgeldiniz :
Powergel Magnum
Powergel Magnum

Kapsüle Duyarlı Emülsiyon Patlayıcı
İnşaat sektörü, Tüneller, özellikle yerüstü İnşaat ve Madencilik çalışmaları için tasarlanmış kapsüle duyarlı emülsiyon patlayıcıdır. İlk nesil patlayıcılara göre maksimum verim, iş güvenliği ve ekonomi sağlar.

 

YÜKSEK GÜÇ 
Avrupa Birliği ülkeleri ve ABD ‘nin 2000´li yılların başında kullanmaya başladığı yeni formülasyonlu Powergel Magnum kapsüle duyarlı yüksek güçte emülsiyon patlayıcıdır. Yüksek güç aynı zamanda süper öteleme performansı ve etkin kaya kırma için gerekli maksimum kullanılabilir enerjinin açığa çıkmasını sağlar. 

ETKİLİ PERFORMANS 
Powergel Magnum ileri teknolojinin kullanımı ile üstün şok ve öteleme özelliği yaratarak kaya kırılmasını sağlamaktadır. Ayrıca patlama sonrası oluşan gazlar mükemmel bir itme enerjisi yaratır. Powergel Magnum, özellikle yer üstü patlatmalarda dinamit yerine birebir kullanılır. 

YÜKSEK İŞ GÜVENLİĞİ 
Powergel Magnum , üstün performansının yanı sıra yüksek iş güvenliği özelliklerine sahiptir. Suya karşı çok dirençlidir. İçeriğinde Nitrogliserin veya nitroglikol gibi maddeler olmadığından, sürtünme veya darbe ile patlamaya karşı, dinamite kıyasla çok daha güvenlidir. 

ATEŞLEME 
Tüm çaplardaki Powergel Magnum kartuşları 8* No´lu standart kapsüle duyarlıdır. İnfilaklı fitil (en az 10 g/m) kullanımında kartuşla fitilin sıkı teması sağlanarak kullanılmalıdır. -15° C altında ateşlenmemelidir. 

DEPOLAMA 
Kuru, iyi havalandırılmış, 87/12028 sayılı tüzük hükümlerine uygun depolarda depolanmalıdır. 

TEKNİK ÖZELLİKLER 
Teknik özellikler ideal değerlerdir. Gerçek patlama hızı, kartuş çapına ve hapsedilmiş olup olmamasına (confined-unconfined) bağlıdır. Patlama basınç ve ısısı ise patlama hızının bir fonksiyonudur. 

AMBALAJ 
Net 20´şer Kg.´lık içten destekli karton kutularda. 

DEPOLAMA ve TAŞIMA SINIFLANDIRMASI 
Sınıf 1.1 D, U.N. No. 0241 
Patlayıcı madde Tip E.